Aktualności

Jak poprawić start do piłki i szybkość na pierwszych metrach?

Poprawa startu i szybkości
Źródło: Youtube.com
To proste ćwiczenie znacząco wpływa na poprawę startu do piłki oraz szybkość podczas pierwszych kilku - kilkunastu metrów po starcie.


Jak wiadomo, szybkość w futbolu odgrywa bardzo duże znaczenie, a dla niektórych piłkarzy - wręcz kluczowe. Wielu zawodników całe kariery zbudowało właśnie w oparciu o wybuchową prędkość, mając nawet spore braki technicze.

Nie wszyscy oczywiście muszą być od razu Aubameyangami czy Robbenami, ale na pewno każdy za pomocą odpowiednich ćwiczeń może poprawić swój start to piłki i prędkość na tych niezwykle istotnych  w piłce kilku pierwszych metrach. Nawet niewielka poprawa tych parametrów o 10-20% może dać przewagę nad przeciwnikiem wystarczającą do przejęcia piłki i wyprowadzenia ataku.

A oto te ćwiczenia:Zaletą tego prostego zestawu ćwiczeń jest to, że można je wykonywać praktycznie w każdych warunkach i nawet bez odpowiednich płotków można wykonać je samemu, korzystając po prostu z wyobraźni. Jedyne co jest konieczne, to kawałek przestrzeni i to też niezbyt wielka. Dla urozmaicenia można w dalszej części sprintu włączyć prowadzenie piłki, dośrodkowanie lub strzał.

Bardzo istotne jest, aby podczas tego ćwiczenia bardzo dużą uwagę przywiązywać do techniki jego wykonania. Ruchy powinny być pełne, wręcz przesadzone, a ciało ułożone w odpowiedni sposób, zarówno podczas skipu jak i sprintu. Ważne jest również zachowanie równowagi i stabilnej postawy w trakcie chwilowego wstrzymywania ruchu na jednej nodze, co zostało wytłumaczone i pokazane na filmie.

@AM

Szukasz klubu, a  nie masz menedżera? Potrzebujesz pomocy lub chcesz się wypromować? >> ZAREJESTRUJ SIĘ W NASZYM SERWISIE I STWÓRZ SWOJE SPORTOWE PORTFOLIO! - Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.


Dołącz do nas
Najnowsze zdjęcia

2019-01-20 18:40

2019-01-19 21:05

2019-01-17 17:16
Premium

2019-01-16 15:34