Aktualności

Pomaga spełniać piłkarskie marzenia - rozmowa z Bartłomiejem Zarębą.

Dreams Come True
Dreams Come True - testy piłkarskie
Zapraszamy na rozmowę z byłym działaczem związkowym i sędzią piłkarskim, a obecnie skautem i agentem, który swoją działalnością wspiera młodych zawodników w niełatwej drodze ku profesjonalnej karierze.


- Kim jest Bartłomiej Zaręba? Prosimy o przybliżenie Pana sylwetki tym, którzy jeszcze nie zetknęli się z Pana działalnością na piłkarskim rynku.

- W piłce działam od 18 lat – najpierw jako działacz związkowy, potem jako sędzia piłkarski, a od 4 lat jako agent i skaut. Praca w branży menedżerskiej jest wyjątkowo trudna, albowiem muszę pełnić rolę zarówno psychologa i doradcy zawodowego, jak również negocjatora i partnera dla przedstawicieli klubów. Moim nadrzędnym celem jest zadbanie o przyszłość moich klientów i takie poprowadzenie ich karier, aby po zakończeniu przygody z piłką każdy z nich mógł usiąść wygodnie na leżaku w ogrodzie swojego domu i wspominać, a zarobione pieniądze same na siebie pracowały. Do grona moich zawodników należą zawodnicy ekstraklasowych klubów takich jak m.in.  Cracovia (Jakub Myszor, Maciej Wojtak), Wisła Kraków (Dawid Szot, Filip Jania), Lechia Gdańsk (Eryk Mirus, Patryk Nowakowski), Górnik Zabrze (Mateusz Fundament), ale i zawodnicy klubów z niższych lig. A wśród moich klientów są też zawodniczki jak choćby kadrowiczki Amelia Bińkowska (Olimpia Szczecin) czy Natalia Wróbel (AZS UJ Kraków).

Bartłomiej Zaręba przy pracy:
- Jest Pan organizatorem testów piłkarskich pod znamiennym tytułem Dreams Come True. Już  wkrótce, bo 20 czerwca odbędzie się już trzecia edycja. Prosimy przybliżyć ideę tego projektu.

- Kiedy jako skaut odwiedzałem podobne wydarzenia kierowane do młodych zawodników, mogłem zauważyć plusy i minusy uczestnictwa  w takiej formie piłkarskiego święta. Na jednym z nich spotkałem mojego szkolnego kolegę, trenera, Piotra Garulę, i doszliśmy do wspólnego wniosku, że przecież sami możemy wykorzystać nasze umiejętności i stworzyć własne wydarzenie. W grudniu 2018 r. podjęliśmy pierwsze działania w celu organizacji testów o nazwie Dreams Come True i w czerwcu 2019 r. w podkrakowskich Proszowicach na fantastycznie przygotowanym obiekcie miejscowego MOSIRu przeprowadziliśmy pierwsze testy dla roczników 2004 – 2005. Wybraliśmy do nich 33 spośród ponad setki chętnych. W listopadzie zorganizowaliśmy drugą edycję, a po niej chętnych na letnią, tę najbliższą organizowaną 20 czerwca w Boguchwale, wciąż przybywało. Jako, że idea przyświeca nam taka, aby promować młodzież i dzieci z małych ośrodków, którzy mają mniejsze szanse zaprezentować się przed poważnymi graczami polskiego świata futbolu, do testów dopuściliśmy osoby z roczników od 98 do 2007, dzieląc ich na 2 grupy. Na meczach zapowiedzieli się przedstawiciele największych polskich akademii i klubów drugoligowych, trzecioligowych, a nawet pierwszoligowych i występujących w PKO Ekstraklasie. Po poprzednich edycjach zdecydowana większość uczestników otrzymywała zaproszenia na testy do lepszych klubów i akademii, a kilkunastu chłopców zmieniło barwy klubowe. Dla przykładu uczestnicy pierwszej edycji trafiali m.in. do Zagłębia Lubin czy Cracovii.

Fotorelacja z II edycji Dreams Come True:- Każda kolejna edycja daje nowe doświadczenia i okazję do poprawy organizacji całego przedsięwzięcia. Jak będzie wyglądała najbliższa edycja w Boguchwale?

- Trzecia edycja będzie wyjątkowa, albowiem nawiązaliśmy współpracę z internetową telewizją sportową CF Sport, której właściciele, Adam Murzański i Artur Baster, to prawdziwi piłkarscy pasjonaci i fantastyczni profesjonaliści. Dlatego poza fachową obsługą fotograficzną prowadzoną przez dwoje fotografów pierwszy raz przeprowadzimy transmisję na żywo z obu spotkań, jak również zapewnimy komentatorów i reportera przeprowadzającego wywiady. A materiał dostępny będzie na platformie Youtube i użytkownicy swobodnie będą mogli z niego korzystać. Materiały będą dostępne na Youtube na stałe, co też jest świetną okazją do zaprezentowania naszych sponsorów, do grona których serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Testy piłkarskie to nie tylko sam mecz. Profesjonalnie zorganizowane testy motoryczne / szybkościowe oraz odpowiednie nastawienie mentalne - to też bardzo istotne aspekty tego projektu:- Jaki jest długofalowy zamysł tego projektu i czy planujecie kolejne edycje?

- Moim marzeniem jest, abym mógł dotrzeć z Dreams Come True do wszystkich małych ośrodków sportowych, aby dać sansę każdemu chętnemu w poznaniu dużej piłki od kuchni. Takie kwestie jak trening mentalny, testy motoryczne, wydolnościowe czy szybkościowe, a nade wszystko trening i mecz to atrakcja dla każdego, kto marzy o poważnej piłce.

- Czy kolejne edycje są już w planach?

-
Tradycyjnie już planujemy kolejną edycję na przełomie listopada i grudnia, właśnie wtedy kończą się ligowe rozgrywki, a kluby szukają wzmocnień lub uzupełnień składów . Chcemy aby Dreams Come True zapisały się na stałe w kalendarzu piłkarskich imprez w czerwcu oraz na przełomie listopada i grudnia. Zapraszamy do śledzenia fanpage’a Dreams Come True, gdzie będą podawane wszelkie szczegóły.

- Dziękujemy za rozmowę.

 


Dołącz do nas
Najnowsze zdjęcia
Premium

2020-10-21 21:04
Premium

2020-10-19 21:59
Premium

2020-10-05 22:32
Premium

2020-10-05 21:04