Aktualności

Czas reakcji - jak go poprawić.

IFT - CZAS REAKCJI
fot. Youtube/TEAM IFT
Individual Football Training zaprasza na kolejny filmik, tym razem prezentujący kilka prostych ćwiczeń pomagających poprawić czas reakcji.


Jak wiadomo, w nowoczesnym futbolu nie ma zbyt wiele czasu na reakcję i często spóźnienie się o ułamek sekundy może spowodować utratę gola lub co najmniej zagrożenie pod własną bramką. Dlatego trzeba minimalizować potencjalne opóźnienia reakcji na ruch czy zagranie przeciwnika i te ćwiczenia doskonale się do tego nadają.

Pierwsze demonstrowane są zalecane przede wszystkim dla obrońców, ale zawodnikom ofensywnym również nie powinny być one obce, bo nawet ultra ofensywni zawodnicy miewają zadania defensywne, nie mówiąc już o tym jak ważna jest szybkość reakcji w ataku. Natomiast dla zawodników typowo ofensywnych dedykowane są dwa ostatnie ćwiczenia.

Do większości ćwiczeń przyda się partner treningowy:Niektóre z ćwiczeń, jak np. tak zwane "lustro" (polegające na naśladowaniu ruchów partnera), warto wykonywać z dużą intensywnością i na maksymalnym tętnie, aby następnie z każdym treningiem ten poziom podnosić i stopniowo wydłużać czas pracy. Czas reakcji na maksymalnym zmęczeniu i tętnie jest o wiele dłuższy, dlatego warto przesuwać tę granicę jak najdalej - wtedy organizm jest przyzwyczajony do szybkiej reakcji na maksymalnym wysiłku.

A tak już na koniec, zastanawialiście się kiedyś dlaczego tak wiele kluczowych bramek pada w samych końcówkach meczów...? Bo właśnie wtedy obrońcom przytrafia się najwięcej błędów! Myślicie, że ta słynna poniższa wpadka, to był czysty przypadek, albo pech...? Czy może niewystarczające wytrenowanie i nogi odmówiły na chwilę posłuszeństwa...?

Polska - Niemcy (2:2) - adekwatny komentarz kibica ;)Jeśli chcecie być na bieżąco  z kolejnymi produkcjami Individual Football Training polecamy subskrybcję kanału TEAM IFT na Youtube!

@AM

Poprawa dryblingu i kontroli nad piłką - ćwiczenia.


Dołącz do nas
Najnowsze zdjęcia

2019-07-16 19:32

2019-07-15 15:11

2019-07-09 23:59

2019-07-09 23:34