Aktualności

Jak wychodzić z pressingu - demonstruje Villareal CF.

Villareal - Valencia_pressing
Villareal - Valencia
Świetny przykład tego jak sobie radzić z pressingiem przeciwników w meczu Villareal - Valencia z 2012 roku.


Mecz, który dostarczył ten fantastyczny materiał do analizy odbył się 8 stycznia 2012 roku i zakończył się remisem 2-2. Jednak nie wynik, ani nawet bramki nie zostały zapamiętane z tego meczu, a kokretnie akcja gospodarzy z 25 minuty spotkania, kiedy to sprawili, że zawodnicy Valencii wyglądali jak dzieci biegające we mgle.

____________________________________________________________________

S
zukasz klubu, a  nie masz menedżera? Potrzebujesz pomocy lub chcesz wypromować swój klub? >> ZAREJESTRUJ SIĘ I STWÓRZ SWOJE SPORTOWE PORTFOLIO! - Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.

____________________________________________________________________


Mimo próby założenia pressingu przez przeciwników zawodnicy Villarealu jak można na małej przestrzeni wymanewrować przeciwników, przenieść ciężar gry na drugą - luźniejszą - połowę boiska i natychmiast stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika. Kluczem do tego jest szybki ruch piłki, odegranie na jeden kontakt, tworzenie trójkątów przy jednoczesnym stwarzaniu przestrzeni dla kolegów z drużyny, z których każdy doskonale wiedział jak, gdzie i w jakim momencie ma się znaleźć, by dostać piłkę, wiedząc od razu, gdzie będzie mógł ją za chwilę zagrać. Zobaczmy może ten fragment spotkania:Aby jednak przeprowadzić taką akcję skutecznie, trzeba było ją najpierw wielokrotnie przećwiczyć, wyrabiając u zawodników pewne schematy, które właśnie w tym konkretnym przypadku świetnie zadziałały. Tu nie było czasu na długie myślenie i zastanawianie się co zrobić z piłką.

Sylwetka zawodnika:  Wojciech Ren - napastnik/pomocnik:Tych pięciu zawodników, którzy brali udział w tej akcji doskonale wiedzieli co zamierzają zrobić i przyjmując piłkę zapewne myśleli co najmniej jeden ruch wprzód. Poniższa krótka analiza doskonale to obrazuje, rozbijając tę akcję na czynniki pierwsze:Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że aby  grać w ten sposób piłkarze muszą być świetnie przygotowani technicznie, aby na małej przestrzeni wymienić w bardzo szybkim tempie kilkanaście podań, bez straty piłki...

Jeśli macie własne przemyślenia na ten temat - zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

@AM


Dołącz do nas
Najnowsze zdjęcia

2019-07-16 19:32

2019-07-15 15:11

2019-07-09 23:59

2019-07-09 23:34