Aktualności

Polska - Portugalia 2-1 | Jeden z najlepszych meczów reprezentacji w historii!

Ebi Smolarek - autor obu bramek dla Polski!
Ebi Smolarek - autor obu bramek dla Polski!
11.10.2006 r. w eliminacjach do Euro 2008 Polacy pokonali faworyzowaną Portugalię - wtedy czwartą drużynę świata.


Po fatalnym początku tamtych eliminacji z Finlandią (1-3) i nienajlepszych meczach z Serbią (1-1) i Kazachstanem (1-0), polscy piłkarze przy 40 tysiącach kibiców w Chorzowie rozegrali fenomenalne spotkanie z Portugalią, które tak naprawdę pozwoliło tej drużynie się zbudować na resztę eliminacji i ostatecznie wygrać grupę i po raz pierwszy w historii wywalczyć awans na Mistrzostwa Europy.

____________________________________________________________________

S
zukasz klubu, a  nie masz menedżera? Potrzebujesz pomocy lub chcesz wypromować swój klub? >> ZAREJESTRUJ SIĘ I STWÓRZ SWOJE SPORTOWE PORTFOLIO! - Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.

____________________________________________________________________


Ten mecz mogliśmy i powinniśmy wygrać o wiele więcej niż tylko 2-1, bo nasi piłkarze wręcz zdominowali naszpikowaną gwiazdami reprezentację Portugalii, z Cristiano Ronaldo na czele. Co prawda straciliśmy bramkę na 1-2 w doliczonym czasie gry i w serca kibiców trochę nerwowości się wkradło, ale nawet wtedy było widać, że zawodnicy Leo Beenhakkera mają wszystko pod kontrolą i nie dadzą sobie tego zwycięstwa wyrwać.

Oto skrót tego spotkania, a właściwie wszystkich akcji, po których, jedna za drugą, Polacy stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwnika:Dla tych bardziej cierpliwych i gorliwych kibiców poniżej zamieszczamy całe spotkanie. Tam naprawdę widać jakość w grze naszego zespołu, którego nie udało się niestety pokazać na boiskach Austrii i Szwajcarii dwa lata później:Portugalczycy w całym spotkaniu stworzyli sobie dosłownie dwie sytuacje bramkowe - jedną miał Cristiano Ronaldo, a drugą, już w doliczonym czasie gry, na bramkę zamienił Nuno Gomes. Grzegorz Bronowicki praktycznie wyłączył z gry Cristiano Ronaldo, a to zdjęcie klęczącego Ronaldo przed reprezentantem Polski jest bardzo wymowne:Polacy zagrali w składzie: Kowalewski, Golański, Radomski, Bąk, Bronowicki, Błaszczykowski (Krzynówek 66'), M. Lewandowski, Sobolewski, Smolarek (strzelec obu bramek), Rasiak (Matusiak 77'), Żurawski.

Obyśmy jak nawięcej podobnych spotkań oglądali w wykonaniu naszych piłkarzy!

@AM


Dołącz do nas
Najnowsze zdjęcia

2019-05-21 00:54
Premium

2019-05-19 12:59
Premium

2019-05-17 18:12
Premium

2019-05-08 11:50