Aktualności

Jak stworzyć atrakcyjne piłkarskie CV.

Sportfolio - sportowe CV.
Sportfolio - sportowe CV.
Szukasz klubu lub menedżera? Oto kilka uwag jak w pełni wykorzystać funkcjonalność SPORTFOLIO.pl, aby zmaksymalizować swoje szanse na sukces i zainteresować swoim profilem odpowiednie osoby.


SPORTFOLIO jest serwisem mającym na celu umożliwienie kontaktu sportowców, klubów, menedżerów i działaczy sportowych. Wiadomo, że skauting w Polsce jest dopiero w fazie rozwoju i nie każdy skaut czy menedżer może dotrzeć w dowolny zakątek kraju. A dzięki naszemu serwisowi odległość między jednymi i drugimi praktycznie znika i już pierwsza selekcja może się rozpocząć za pomocą komputera lub telefonu z dostępem do Internetu. Zawodnik z nawet najdalszego zakątka Polski może dotrzeć i zainteresować swoją sylwetką kluby z dowolnego innego miejsca. A jak to zrobić? Oto kilka podstawowych porad. Zapraszamy do lektury.

____________________________________________________________________

Szukasz klubu, a  nie masz menedżera? Potrzebujesz pomocy lub chcesz się wypromować? >> ZAREJESTRUJ SIĘ W NASZYM SERWISIE I STWÓRZ SWOJE SPORTOWE PORTFOLIO! - Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.

____________________________________________________________________



Po pierwsze: informacje o sobie.

Zasada jest prosta – im więcej istotnych informacji dotyczących twojej dotychczasowej kariery i wyszkolenia zamieścisz w profilu, tym lepiej, ale też trzeba uważać, by nie przesadzić. Nie ma potrzeby pisania wypracowań na temat tego jakim zawodnikami jesteście – to każdy będzie mógł sam ocenić podczas obserwacji np. podczas test meczu. Poza podstawowymi informacjami dotyczącymi wieku, wagi, wzrostu, pozycji na boisku itp., wystarczy, że napiszecie w jakich klubach graliście dotychczas i jakich latach. Jakie macie dodatkowe doświadczenia (turnieje, testy etc.). Warto też napisać o swoich atutach i mocnych stronach oraz gdzie jeszcze macie rezerwy i potencjał do wykorzystania, co będzie świadczyło o tym, że jesteście świadomi siebie i profesjonalnie podchodzicie do własnego rozwoju.

Po drugie: zdjęcie.

Przynajmniej jedno, wyraźne, pokazujące waszą sylwetkę. Kiedykolwiek ktoś poszukuje pracy, nie w sporcie,  to wysyła CV lub jest o nie proszony z załączonym zdjęciem – zawsze. A przecież wygląd np. do pracy za biurkiem nie jest istotny, jednak zdjęcie sprawia, że osoba, która czyta takie CV mniej więcej wie kto za takim dokumentem stoi i zmniejsza dystans między obiema osobami. W przypadku poszukiwania np. klubu przez piłkarza, gdy ocena sylwetki, budowy ciała jest bardzo ważna, posiadanie w profilu co najmniej jednego dobrego zdjęcia jest niezbędne. Idealną sytuacją jest, gdy zawodnik dysponuje galerią co najmniej kilku zdjęć, np. z meczów lub treningów. CV bez żadnego zdjęcia jest po prostu nieprofesjonalne i bardzo często na wstępie odrzucane.


Po trzecie, ale kluczowe!: materiał wideo.

Ten aspekt jest najtrudniejszy do spełnienia, bo nie każdy posiada nagrania z meczów czy treningów, które można zmontować w tzw. promo-wideo i dodać do piłkarskiego CV. Jednak w dobie wszechobecnych smartfonów nie jest to problem nie do przeskoczenia. Taki film czy kompilacja może mieć decydujące znaczenie w znalezieniu klubu czy choćby w zaproszeniu na testy. Nie zdarzyło się jeszcze tak, żeby ktoś zakontraktował zawodnika nie widząc go wcześniej na oczy, ale już wielokrotnie się zdarzało, że zawodnicy z nagraniami swojej gry dostawali odzew od menedżerów i klubów i ostatecznie podpisywali kontrakty.

Zatem, jeśli już podejmiesz się nagrania takiego materiału ze sobą w roli głównej, warto zrobić to od początku dobrze. A oto kilka prostych porad, która warto wziąć pod uwagę przed nagraniem:




  • potrzebna będzie kamera lub smartfon z niezłej jakości kamerą, nagrywamy zawsze w poziomie ze statywu – nagrania z ręki zazwyczaj są kiepskiej jakości.



  • mecze najlepiej nagrywać z lekkiego podwyższenia (np. trybuna).





  • odległość i zbliżenie powinny być ustawione tak, żeby numer na koszulce zawodnika był czytelny, ale też nie za blisko, aby było widać kontekst akcji, a nagrywający powinien podążać za akcją.





  • Nie robimy zbliżeń – ustawienia pozostają cały czas takie same.





W ten sposób nagrany mecz warto odpowiednio zmontować wybierając kilka / kilkanaście najciekawszych momentów z udziałem zawodnika. Jeśli nie wiecie jak to zrobić, nie przejmujcie się – wkrótce podpowiemy Wam się gdzie można zlecić zmontowanie takiej kompilacji.

Na koniec – pamiętajcie, że odpowiednio stworzony profil to dopiero początek. Jego zadaniem jest maksymalne zwiększenie szans na zainteresowanie się Waszą osobą osób poszukujących zawodników. Nie zajmie Wam to wiele czasu , ale gdy się do tego przyłożycie, potem będzie już o wiele łatwiej, bo takie sportowe portfolio można rozsyłać do klubów, które poszukują zawodników do swoich zespołów. Zatem do dzieła i widzimy się na www.SPORTFOLIO.pl!


Dołącz do nas
Najnowsze zdjęcia

2023-11-16 14:57

2023-10-10 22:55

2023-06-22 17:12

2023-05-28 20:56