Aktualności

90 minut Wojtka Mazurowskiego w sparingu.

Wojtek Mazurowski w meczu z Pogonią Mogilno
Wojtek Mazurowski (po prawej) fot. PogonMogilno.pl
W minioną sobotę (3.02.17) Lech Rypin rozegrał sparing z Kasztelanem Sierpc. Pełny mecz w barwach Lecha rozegrał użytkownik SPORTFOLIO.pl - Wojtek Mazurowski.

Obie drużyny spotkały się w Płocku na boisku ze sztuczną nawierzchnią miejscowej Wisły. Lech Rypin, zajmujący 7 miejsce w tabeli po rundzie jesiennej IV ligi Kujawsko - Pomorskiej, pokonał 4-2 Kasztelana Sierpc, lidera płockiej Ligi Okręgowej. Cieszy występ w pełnym wymiarze czasowym Wojtka Mazurowskiego, który w poprzedniej rundzie rzadko występował w pierwszym składzie. Co więcej, wystąpił na pozycji środkowego obrońcy, czyli pozycji, do której jest chyba najbardziej predysponowany ze względu na warunki fizyczne (193 cm wzrostu). W minionej rundzie był próbowany również w roli defensywnego pomocnika, ale widać, że najlepiej czuje się na środku obrony.

Wojtek Mazurowski w barwach Wisły Płock (fot. Mateusz Lenkiewicz):

Perspektywiczny zawodnik, który jest wychowankiem Wisły Płock, a do Rypina został wypożyczony na obecny sezon, rozegrał bardzo poprawne spotkanie, nie zaliczając praktycznie żadnego większego błędu w defensywie (bramki, które stracił Lech padały po błędzie bramkarza oraz po rzucie karnym, po faulu kolegi z drużyny). Mimo młodego wieku widać było pewność w jego zagraniach i dyscyplinę taktyczną, a kiedy tylko nadarzała się okazja starał się podłączać do akcji ofensywnych. Niewiele zabrakło, a zakończyłby mecz z asystą na koncie, kiedy w drugiej połowie spotkania, po udanym odbiorze piłki popisał się kapitalnym prostopadłym podaniem, po którym zawodnik Lecha znalazł się sam na sam z bramkarzem Kasztelana, jednak nie zdołał go pokonać.

Był to drugi sparing Lecha Rypin w przerwie zimowej i drugi wygrany. W pierwszym spotkaniu Lech pokonał 6-3 inną drużynę z okręgówki - Unię Gniewkowo. Mazurowski zagrał w tym meczu pierwsze 45 minut, również na pozycji prawego stopera, natomiast w drugiej połowie zagrała zupełnie inna "jedenastka" drużyny z Rypina. To dobry prognostyk przed rundą wiosenną, mogący świadczyć o tym, że niespełna 20-letni zawodnik przekonał do siebie trenera Tomasza Paczkowskiego i na wiosnę będziemy go częściej oglądać w pierwszym składzie IV-ligowca.