Aktualności

KOSZYKÓWKA - 2 LIGA - GKK GORZÓW vs ŻYRARDOWIANKA. KOŃCÓWKA 5 MECZU PLAYOUT (WIDEO)

KS Żyrardowianka
Źródło
Zapraszamy do obejrzenia niesamowitej końcówki decydującego meczu o utrzymanie w 2 lidze mężczyzn pomiędzy GKK Gorzów Wlkp. oraz KS Żyrardowianka Żyrardów.

Minął już prawie miesiąc od zakończenia niezwykle zaciętej walki o utrzymanie w 2 lidze koszykówki mężczyzn pomiędzy GKK 1LO Gorzów Wielkopolski oraz KS Żyrardowianka Żyrardów. Emocje już nieco opadły, a wszyscy zainteresowani wiedzą jak ta rywalizacja się zakończyła.

Warto jednak wrócić do tej potyczki z kilku powodów. Po pierwsze, niewielu kibiców wie w jak dramatycznych okolicznościach się ona zakończyła. Po drgie, jeszcze mniej kibiców było świadkami tego wydarzenia. Poza tym, ten filmik po prostu warto obejrzeć, bo pokazuje jak emocjonującą dyscypliną sportu jest koszykówka. I nie ważny jest poziom rozgrywek lub to, że walczy się o awans bądź utrzymanie. Emocje sportowe pozostają takie same... bezcenne!

Przypomnijmy tylko, że rywalizacja w playout drużyn GKK i Żyrardowianki rozpoczęła się od dwóch meczy na parkiecie Gorzowian, ponieważ zajęli wyższe miejsce w tabeli od Żyrardowa w rundzie zasadniczej. Tam pierwsze spotkanie wygrali gospodarze 11 punktami, natomiast drugi mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 20 oczkami. Przy stanie 1-1 rywalizacja przeniosła się do Żyrardowa. Pierwszy mecz w Żyrardowie wygrali Gorzowianie 10 punktami, choć na około cztery minuty przed końcem przegrywali jeszcze 8pkt. Dzień później Żyrardowianka wygrała 11 oczkami i wyrównała stan rywalizacji na 2-2.

O ewentualnym utrzymaniu bądź spadku z 2 ligi miał zadecydować 5 mecz, który odbył się w Gorzowie. Początek meczu należał do Żyrardowian i wydawało się, że spokojnie wygrają ten mecz, bo w pewnym momencie ich przewaga urosła do 14 oczek. Jednak w 3 i 4 kwarcie koszykarze GKK odrobili stratę i doszło do zaciętej walki w końcówce.

A oto obiecane 2 ostatnie minuty tego spotkania przy stanie 61:60 dla Żyrardowianki:

Ależ emocje, prawda?! Właśnie dla takich chwil się gra! Pamiętajcie o tym!