Aktualności

PIŁKARSKI BUZZER BEATER! (WIDEO)

piłkarski buzzer beater
Buzzer Beater to termin do niedawna kojarzony wyłącznie z koszykówką, oznaczający celny rzut tuż przed lub równo z końcową syreną czasu, kwarty, połowy lub całego meczu. Teraz jednak to również termin piłkarski.

Do tego niecodziennego wyczynu doszło w meczu amerykańskiej zawodowej ligi halowej piłki nożnej. W meczu pomiędzy  Detroit Waza i Ohio Vortex do ostatnich sekund na tablicy widniał wynik 12:12. Wtedy, dość przypadkowo, piłka trafiła pod nogi Aarona Byrda z zespołu Waza. Ten, nie zastanawiając się długo, oddał strzał rozpaczy zza połowy boiska. Uderzenie okazało się być wyjątkowo precyzyjnym, bo piłka wpadła "za kołnierz" wyciągniętego jak struna bramkarza tuż pod poprzeczkę, po czym rozległ się dźwięk końcowej syreny!  Wynik 13:12 dla Waza!