Aktualności

Historia pewnej bramki: Kaká vs Messi!

Kaka - Brazylia vs Argentyna
Ricardo Kaka - Argentyna vs Brazylia
Bramki z meczów towarzyskich zazwyczaj są szybko zapominane i nigdy się do nich nie wraca. Ta jednak była wyjątkowa i ze względu na urodę, jak i na okoliczności, w których padła.


W 2006 roku Brazylia pokonała w meczu towarzyskim Argentynę 3-0, a wynik odbił się szerokim echem z uwagi na odwieczną piłkarską rywalizację pomiędzy tymi krajami. Dwie pierwsze bramki dla Brazylii strzelił Elano, ale to ta ostatnia,  ustalająca wynik spotkania, zasługuje na szczególną uwagę.

____________________________________________________________________


S
zukasz klubu, a  nie masz menedżera? Potrzebujesz pomocy lub chcesz wypromować swój klub? >> ZAREJESTRUJ SIĘ I STWÓRZ SWOJE SPORTOWE PORTFOLIO! - Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.

____________________________________________________________________


W 88 minucie Argentyna wykonywała rzut rożny, ale po wybiciu piłki przez obrońców, mniej więcej w środku własnej połowy piłkę przejął 24-letni wówczas Ricardo Kaká, będący u szczytu swojej kariery. Popędził z piłką w stronę bramki przeciwników nie oglądając się na nikogo, a wspaniały, kilkudziesięciometrowy rajd zakończył celnym strzałem, przypieczętowując imponujące zwycięstwo Brazylii w tym spotkaniu.

Jak szybkim był wtedy zawodnikiem niech świadczy fakt, że młodziutki, bo zaledwie 19-letni Leo Messi, nie był w stanie bez piłki dogonić prowadzącego piłkę Brazylijczyka, choć bardzo się starał... W końcu jednak odpuścił, licząc na pomoc kolegów z obrony, ale się przeliczył. Zobaczcie zresztą sami jak to wyglądało:@AM

Zobacz: Najfajniejszy debiut reprezentacyjny w historii piłki nożnej!

 


Dołącz do nas
Najnowsze zdjęcia

2019-10-11 18:03

2019-09-09 19:06

2019-08-22 10:50

2019-08-12 11:56